Dawid Kostrzewa

software engineer

Frontend Developer / JavaScript Developer / FullStack Developer

O mnie

Jestem Frontend Developerem z Krakowa. Pracuje nad aplikacjami webowymi w frameworkach i narzędziach React, Angular, TypeScript, Node.
Zacząłem kodować 10 lat temu i dalej to uwielbiam. W swoim życiu miałem możliwość spróbowania wielu dziedzin programowania, zaczynając od niskopoziomowego assemblera i C++. Miałem również możliwość nauki tworzenia aplikacji na Androida w Javie i iOS w Swift, a także aplikacji desktopowych w C# WPF. Pracowałem również nad wieloma projektami z obszaru web developmentu, gdzie akutalnie się rozwijam. Dotknięcie tak wielu obszarów było możliwe dzięki temu, że ukonczyłem technikum informatyczne i Informatykę Stosowaną na AGH.
Aktualnie skupiam się w 100% na aplikacjach webowych i ecosystemie JS. W mojej karierze programisty pracowałem komercyjnie z Wordpressem a następnie zacząłem tworzyć aplikacje w React, TypeScript i NextJS. Przez chwile również pracowałem z Angularem +10, spróbowałem trochę backendu w NodeJS i devopsa w Azure DevOps.
Staram się być na bieżąco z tym co dzieje się w świecie web devu, dlatego słucham podcastów takich jak Syntax FM, Front End Happy Hour. I czytam newslettery Frontend Weekly JavaScript Weekly, itp.
Po za programowaniem lubię biegać, pojeżdzić na rowerze, wyjść w góry, oglądnąć dobry film na Netflix lub popracować nad jakimś side projektem.

Technologie

JavaScript
JavaScript
TypeScript
TypeScript
React
React
NextJS
NextJS
Sass
Sass
Angular
Angular
NodeJS
NodeJS
Cypress
Cypress

Sociale